2021. június 5 szombat
Kalocsai Porcelán Manufaktúra- Kalocsai Főszékesegyház Idegenvezetéssel- Ebéd- Paprika múzeum Idegenvezetéssel- Népművészeti tájház- Kisvonat
Kalocsai Porcelán Manufaktúra- Kalocsai Főszékesegyház Idegenvezetéssel- Ebéd- Paprika múzeum Idegenvezetéssel- Népművészeti tájház- Kisvonat
2021. június 5 szombat
Részvételi díj: 8500 Ft/fő
Minden programhoz VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNYT kérnek a felnőttektől a kiskorú gyermekeik természetesen velük tarthatnak, nekik nem kell!
Egyéb költség:
Porcelán manufaktúra: 700 Ft
Főszékesegyház:
Felnőtt: 1000 Ft
Nyugdíjas, Diák: 800 Ft
Fogyatékkal élők számára: 500 Ft
Paprika múzeum:
Felnőtt: 1000 Ft
Nyugdíjas: 700 Ft
Népművészeti tájház: 750 Ft
Kisvonat: 1200 Ft
Van lehetőség ebédelni egy Kalocsai Csárdába, ez nincs benne a részvételi díjban! Légyszi írjátok meg, hogy szeretnétek-e és, hogy melyik menüt!
A: -Csontleves , Rántott szelet, Palacsinta 1700 Ft
B: Halászlé, Túrós palacsinta 2200 Ft
Program:
Utazás rövid pihenőkkel Kalocsára!
Első utunk a A Kalocsai Porcelán Manufaktúrába vezet! A látogatók figyelemmel kísérhetik a porcelángyártás minden folyamatát, a porcelánöntéstől az égetőkemencéig. Végigkísérhető a porcelánöntés, porcelántisztítás, a mázazás folyamata, és ha valaki kedvet kap hozzá, saját kézzel és szemmel is megtapasztalható, hogyan lesz a folyékony masszából kecses porcelán váza. A manufaktúra szakemberei betekintést engednek a porcelánfestés mesterfogásaiba, és vendégeink átélhetik, ahogyan a sokszínű kalocsai népművészeti motívumok életre kelnek a festőasszonyok finom ecsetvonásai nyomán. A látogatás végén bemutatjuk égetőkemencéinket, majd bemutatótermünkben megtekinthetőek termékcsaládjaink, illetve termékeink kedvező áron meg is vásárolhatóak.
Majd következő állomásunk a Kalocsai Nagyboldogasszony Főszékesegyház! Itt helyi idegenvezető segítségével megnézzük a Főszékesegyházat! Az 1734-1774-ig épült barokk székesegyház a 2009-től kezdődő, teljes felújítást követően is teljességében visszanyerte barokk architektúráját. A török megszállás okozta pusztulását követően az Érseki Főszékesegyház építését Csáky Imre érsek - később bíboros - határozta el, és terveit készíttette, majd őt követően Patachich Gábor, Csáky Miklós és Klobusiczky Ferenc érsekek építtették tovább a barokk templomot. Az 1795. július 18-án az északi toronyba becsapott villám tűz martalékává tette az új templom tetőzetét, jelentősen megrongálva a tornyok, a főhomlokzat kőelemeit is. Ezt követően több, kisebb felújítás, kiemelten a múlt század eleji 1907-13 között végzett átalakítás során nyerte el 20. századi arculatát a székesegyház.
Majd utunkat folytatjuk a paprika múzeumba! Tekintsék meg Paprika Múzeumunkat, mely e nemes fűszer múltját, hosszú útját a mai formájáig, hagyományos nevelését és feldolgozását, valamint a paprikafeldolgozó üzem révén a jelenét mutatja be. Falumúzeumunk betekintést nyújt Bátya századfordulós népviseletébe, lakókörnyezetébe, népszokásaiba.
Majd ebéd egy Kalocsai csárdában!
Ebéd után megnézzük a Népművészeti tájházat! A tájház az ún. "partos ház"-ak közé tartozik. Dombra építették a lakóépületet, mely a Duna közelségéből adódó esetleges árvíz esetén védve volt. Vályogból készült, így télen tartotta a meleget, nyáron pedig hűvöst adott. A tetőt náddal fedték; a kéményen kereszt hirdette lakosainak vallásosságát. Az ilyen jellegű parasztházak általában 3-4 szobásak voltak. Az ún. tiszta szobát a család csak ünnepnapokon használta, vagy ha messziről jött vendég érkezett.
Utolsó programunk kisvonatra szállunk és teszünk egy kört Kalocsa utcáin!
Haza érkezés a késő esti órákban!
A program változás jogát fenntartjuk!